Akcesoria, które powinna mieć każda stylistka rzęs

Przedłużanie, farbowanie czy stylizacja rzęs to zabiegi, które wymagają nie tylko odpowiednich umiejętności, ale też specjalistycznego sprzętu. Prowadzisz salon kosmetyczny? Jesteś stylistką rzęs? Sprawdź przegląd akcesoriów, które powinnaś mieć zawsze pod ręką.

Nie będziemy omawiać tutaj tego, co jest oczywiste. Jeśli przedłużasz rzęsy, musisz mieć odpowiednią ilość sztucznych rzęs o różnej grubości, długości i profilu, aby uzyskać pożądany efekt. Nie obejdziesz się też bez pęsety i kleju do rzęs. To zdecydowanie podstawowe rzeczy na wyposażeniu każdej stylistki rzęs.

Akcesoria do stylizacji rzęs

Są jednak takie akcesoria, o których często nie myślimy, a które mogą znacznie ułatwić pracę podczas stylizacji rzęs. O czym mowa?

Lampa LED na wysięgniku

Dobre oświetlenie to podstawa, dlatego każda stylistka rzęs powinna zaopatrzyć się w odpowiednią lampę do przedłużania rzęs. Nie można pozwolić sobie na to, żeby pracować w niedoświetlonym miejscu, więc lampa na statywie, lampa montowana do biurka czy taka do postawienia na blacie to podstawa. Dobrze, jeśli ma wysięgnik i możliwość odpowiedniej regulacji strumienia światła, aby padał w odpowiednie miejsce.

Okulary powiększające

Komfort pracy podnoszą też okulary powiększające, które powinny być na wyposażeniu każdej profesjonalnej stylistki. Ich lekka konstrukcja nie przeszkadza w trakcie pracy, z reguły można zakładać je na okulary korekcyjne, a do tego mają wymienne szkła powiększające, dzięki którym można dostrzec każdy, nawet najdrobniejszy szczegół i przedłużanie wykonać jeszcze bardziej precyzyjnie.

Podstawki na klej i rzęsy

Nic nie utrudnia pracy tak bardzo jak rozsypane po stole rzęsy czy tubka z klejem, którą musisz trzymać cały czas w ręce i która wylewa się na blat w najmniej oczekiwanym momencie. Specjalne podstawki na klej oraz podstawy na rzęsy ułatwiają pracę i zapewniają czystość w miejscu, w którym działamy.

Akcesoria, które zapewniają komfort

Warto pomyśleć też o klientce. Jeśli chcemy, żeby do nas wróciła, powinniśmy sprawić, że zabieg będzie dla niej komfortowy. Oto kilka rzeczy, które mogą zamienić go w prawdziwą chwilę relaksu.

Hydrożelowe płatki pod oczy

Płatki pod oczy to oczywiście obowiązkowe wyposażenie stylistki rzęs, bo pomagają ujarzmić, przytrzymać i odseparować dolne rzęsy. Warto jednak wykorzystać zamiast zwykłych płatków te hydrożelowe, które przyjemnie chłodzą okolice oczy i redukują podrażnienia. Dostępne w większości sklepów stacjonarnych i online płatki zawierają dodatkowo substancje, które pielęgnują, wygładzają i uelastyczniają skórę pod oczami np. kwas hialuronowy, kolagen, witaminy A oraz E, a także różnego typu ekstrakty roślinne.

Profilowana poduszka pod kark

Miękki wałek, który klienta może podłożyć sobie pod kark, znacznie ułatwia wytrzymanie nieruchomo przez godzinę lub dłużej (bo czas jest uzależniony od wybranej metody przedłużania). To drobny szczegół i akcesorium, na które nie wydamy dużo, a zdecydowanie warto je mieć.

Opaska zabezpieczająca włosy

Podobnie ma się sytuacja z opaską zabezpieczającą włosy. Wykonana z miękkiego materiału, puchata i miła w dotyku opaska sprawi, że klienta poczuje się, jakby właśnie była w najbardziej luksusowym salonie SPA. Relaks gwarantowany, ale to nie wszystko: opaska wpływa też na komfort pracy stylistki, bo zabezpiecza okolice oczy przed opadającymi na twarz włosami.