Zalotka – jak jej używać i jaką wybrać, aby mieć podkręcone rzęsy? 

Piękne, długie rzęsy i zalotne spojrzenie to marzenie każdej z nas, prawda? W tym celu wybieramy różne maskary, a czasem decydujemy się na laminację, bądź przedłużenie rzęs. Jest jednak jeszcze jeden przedmiot, o którym często zapominamy – a który pomoże nam uzyskać taki efekt! Przedmiot, który mamy na myśli to…zalotka! 

Zalotka jest przyrządem, który służy do podkręcenia rzęs. Wyglądem przypomina nożyczki, a wykonana jest najczęściej ze stali chirurgicznej. Co ciekawe, zalotka powstała w latach 20 XX wieku, a najprawdopodobniej wynaleźli ją…mężczyźni! Przedmiot opatentowany został w 1952 roku i został nazwany Kurlash. Od tego czasu jej forma i wygląd niewiele się zmieniły. Oprócz tradycyjnej (mechanicznej) zalotki aktualnie do wyboru mamy również zalotki termiczne – których działanie można porównać do mini lokówki. Oba rodzaje zalotek są w pełni bezpieczne, a rzęsy po ich użyciu są podkreślone, podkręcone i wydłużone! 

Czy zalotka niszczy rzęsy? 

Jest to bardzo często powtarzany mit. Zalotka nie niszczy rzęs! Nowoczesne zalotki mechaniczne wyposażone są w gumowe lub silikonowe osłonki, które chronią nasze rzęsy przed zniszczeniami. Prawidłowe użycie zalotki nie niszczy naszych naturalnych rzęs. Należy zachować ostrożność, a wtedy nie musimy martwić się o nasze rzęsy. Ważne, by być delikatnym i nie szarpać rzęs. Zalotka elektryczna również nie niszczy, ani nie pali naszych naturalnych rzęs. Istotne jest również to, by nie używać zalotki na dolne rzęsy – one są naturalnie zakręcone i zalotka faktycznie mogłaby je zniszczyć. 

Jak używać zalotki tradycyjnej, by uzyskać efekt podkręconych rzęs? 

Zalotki używamy przed użyciem tuszu do rzęs. Należy przyłożyć zalotkę do rzęs (najlepiej jak najbliżej nasady) wklęsłą stroną i zacisnąć. Przedmiot należy przytrzymać przez 5-15 sekund. Następnie czynność należy powtórzyć przy drugim oku. Efektem będą natychmiastowe! Oczy będą wydawać się większe, a rzęsy dłuższe i bardziej gęste. Pamiętaj, że wprawa czyni mistrza! Przedstawiamy dodatkowe tipy, aby efekty były jeszcze lepsze: 

 • przed użyciem możesz podgrzać zalotkę suszarką
 • po użyciu zalotki wybierz tuszu podkręcającego lub wodoodpornego

Jak używać zalotki elektrycznej, by podkręcić rzęsy? 

W przypadku elektrycznej zalotki postępujemy inaczej. Przede wszystkim najpierw używamy tuszu, a dopiero po jego wyschnięciu przechodzimy do użycia zalotki. Elektryczna zalotka swoim wyglądem przypomina tusz do rzęs – i tak też jej używamy, jakbyśmy tuszowały swoje rzęsy. 

Jaka zalotka jest lepsza: tradycyjna czy elektryczna? 

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Obie wersje zalotki dają rewelacyjne efekty. Różnice są następujące: 

 • cena
  Zalotki tradycyjne są tańsze od elektrycznych 
 • trwałość efektów 
  Efekty zalotki elektrycznej utrzymują się zdecydowanie dłużej. 
 • rodzaje zalotek
  arówno wśród zalotek tradycyjnych jak i elektrycznych do wyboru mamy mnóstwo kształtów i rozmiarów, wybierz taki model, który jednorazowo obejmuje całe rzęsy i jest lekko zaokrąglony

Jak dbać o zalotkę?

Niezależnie od tego, czy zdecydujecie się na zalotkę tradycyjną, czy elektryczną – przedmiot ten należy czyścić regularnie. Po każdym użyciu należy ją przetrzeć bądź umyć – aby pozbyć się bakterii. W przypadku tradycyjnej zalotki trzeba wymieniać co jakiś czas silikonowe nakładki, a w przypadku elektrycznej – wymieniać baterię.