Olej kokosowy na brwi i rzęsy!

Znamy i lubimy stosować olej kokosowy na włosy. Niektóre z nas sięgają po niego także w trakcie demakijażu. Jednak niewiele osób wie, że olej kokosowy świetnie sprawdzi się także na rzęsach i brwiach! Jeśli marzycie o długich rzęsach i ciemnych brwiach to olej kokosowy zapewni Wam te efekty! 

Jaki olej kokosowy na brwi i rzęsy wybrać? 

Najlepszy na brwi i rzęsy będzie olej kokosowy nierafinowany – z pierwszego tłoczenia. Taki rodzaj oleju jest najbardziej naturalny, bo został najmniej przetworzony. Olej kokosowy zawiera w sobie kwasy tłuszczowe, minerały i witaminy, które mają korzystny wpływ na nasz organizm. Taki olej kokosowy ma właściwości nawilżające i regenerujące. Oprócz tego olej kokosowy działa przeciwgrzybiczo i antybakteryjnie. 

Jakie efekty daje stosowanie oleju kokosowego na brwi?

  • przyciemnione brwi
  • gęstsze brwi 
  • mocniejsze brwi 
  • wypełnienie ubytków w brwiach 

Jakie efekty daje stosowanie oleju kokosowego na rzęsy? 

  • dłuższe rzęsy
  • ciemniejsze rzęsy 
  • bardziej podkręcone rzęsy 
  • mocniejsze rzęsy 

Jak stosować olej kokosowy na brwi i rzęsy?

Stosowanie oleju kokosowego na brwi: 

Olej kokosowy możemy zaaplikować na brwi wacikiem, patyczkiem do uszu, specjalną szczoteczką, lub palcem. Jak widzicie możliwości jest naprawdę wiele. Najlepiej robić to tuż przed snem, a przy porannym myciu twarzy zmyć olej. 

Stosowanie oleju kokosowego na rzęsy: 

W tym przypadku powinnyśmy użyć patyczka do uszu, bądź specjalnej szczoteczki (przypomina szczoteczkę tuszu do rzęs). Ważne, by aplikować naprawdę małą ilość oleju, żeby przypadkiem nie dostał się do oka. Jeśli tak się stanie, to należy przemyć obficie oko letnią wodą. Wszelkie podrażnienia oczu i ich okolic są przeciwwskazaniem do używania oleju kokosowego na rzęsy. 

Kiedy zobaczę efekty stosowania oleju kokosowego na brwi i rzęsy? 

Jeśli będziesz regularnie stosować olej kokosowy na brwi i rzęsy, to pierwsze efekty zaczną być widoczne już po około trzech tygodniach. Natomiast po 2 miesiącach efekty będą fenomenalne – brwi i rzęsy będą wyglądać niczym po porządnej laminacji!