ESTĒE LAUDER – Sumptuous Waterproof Bold Volume Lifting Mascara

Tym razem marka Estēe Lauder proponuje dla swoich klientów tusz do rzęs zwiększający objętość i nadający intensywnego koloru. Sumptuous Waterproof Bold Volume Lifting Mascara to wodoodporny kosmetyk do makijażu oczu, który ma wytrzymywać wiele (wg producenta nawet deszcz, pot, łzy, a nawet słoną wodę). Warto wiedzieć, że tusz do rzęs Sumptuous Waterproof Bold Volume Lifting to ulepszona i bardziej trwała wersja pierwszej maskary z tej serii, klasycznej Sumptuous Mascara. Oba tusze dodają widocznej objętości przez intensywny kolor, zalotne podkręcenie i zagęszczenie rzęs.

Opakowanie

Nie ma sensu rozwodzić się nad opakowaniem. Klasyczne, proste w kolorze srebrnym ze złotym paskiem tuż poniżej nakrętki. Na wierzchu estetyczne napisy. Opakowanie tuszu do rzęs Sumptuous Waterproof Bold Volume Lifting jest po prostu eleganckie, wygodne i trwałe.

Skład

Formuła produktu została przebadana oftalmologicznie. Testy wykazały, że Sumptuous Waterproof Bold Volume Lifting Mascara można stosować nawet na wrażliwych oczach. Skład opracowano w taki sposób, żeby tusz do rzęs był skuteczny i bezpieczny jednocześnie.

Aplikator

Na stronie producenta czytam o „ekskluzywnej szczoteczce BrushComber, która jest wyrafinowaną kombinacją szczoteczki i grzebienia”. W rzeczywistości aplikator maskary Sumptuous Waterproof Bold Volume Lifting to dość prosta szczoteczka, lekko zwężana na końcu, której delikatne włosie rozstawione jest dość rzadko. Faktycznie działa bardzo dobrze, otula tuszem każdą rzęsę bez wyjątku i wszystkie precyzyjnie rozdziela. Nie jest jednak jakoś mega wyjątkowa, zwłaszcza biorąc pod uwagę opisaną również w tym rankingu maskarę Givenchy Phenomen’eyes. Tusz do rzęs od Estēe Lauder aplikuje się bez większego problemu, ale trzeba uważać. Kilka warstw dla lepszego efektu może skleić rzęsy i szczoteczka nie będzie w stanie ich rozczesać.

Działanie

Nie mam zastrzeżeń do efektów. Z każdą kolejną warstwą wydłuża, podkręca i sprawia, że rzęsy są bardziej smoliście czarne. Nie mogę narzekać również na trwałość tej maskary. Jeśli komukolwiek zależy na perfekcyjnym makijażu oczu przez kilkadziesiąt godzin, w każdej pogodzie i niepogodzie, polecam Sumptuous Waterproof Bold Volume Lifting Mascara. Testowałam go w upał, w deszczu, nad morzem, na basenie, pod prysznicem i wszędzie, gdzie istnieje podwyższone ryzyko, że maskara się rozmaże. Ta jednak pozostaje niezmienna, nie kruszy się, nie spływa i nie znika z rzęs w trakcie dnia. Tusz do rzęs od Estēe Lauder jest naprawdę nie do zdarcia. To oznacza niestety także problematyczny demakijaż, który w przypadku tego produktu denerwuje mnie chyba najbardziej. Zanim kupimy maskarę Estēe Lauder Sumptuous Waterproof Bold Volume Lifting powinniśmy uzbroić się w silny płyn dwufazowy. Usunięcie tuszu z rzęs może zabrać chwilę i łatwo o wyrwanie rzęs przez zbyt mocne tarcie. Nie mniej jednak jest to idealny produkt do zadań specjalnych. Formuła, cena i aplikator w porządku, choć bez rewelacji. Za to trwałość na szóstkę z plusem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *